Activity 5.2, jBPM 5.0 (final)

activiti_logo
Chwilę temu wyszło nowe wydanie Activiti - wersja 5.2. Już się zbierałem, żeby napisać co tam nowego, bo warto. I już miałem napisać, że jBPM już drugi miesiąc nic nie wydaje nowego, gdy sprawdziłem i... tadam! jest - właśnie wyszła wersja 5.0 final. Jednak dokumentacja cały czas zostaje jak była - czyli tylko UserGuide.
Cały czas jako wersja stabilna wskazywana jest 4.4.
Można powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami - Activiti rozwija się szybciej, bo też nie robi takich rewolucji i integracji. jBPM musi trochę poczekać, okrzepnąć, ustabilizować się. Być może za pół roku czy rok będzie konkurencją i znowu się zacznie liczyć, ja na razie zostaję przy Activiti.

Z najważniejszych rzeczy, które zostały poprawione w designerze (w Eclipse) jest już możliwość umieszczania wielu punktów kończących oraz - co ważniejsze - nie trzeba usuwać oddzielnie połączenia dwóch obiektów (np. sequence flow) a dopiero
potem obiektu na który wskazywał. Błąd był o tyle dokuczliwy, że jeżeli usunęło się docelowy obiekt, to połączenie znikało z ekranu, ale nie było kasowane z pliku źródłowego. W efekcie diagram był błędny, a co gorsza przy kolejnym otwarciu jedyne co dostawaliśmy to ekran z błędem (Exception) i jedyne, co pozostawało, to ręczna edycja pliku źródłowego w formacie activiti (na szczęście też xml Happy).

Na koniec tylko polecam krótkie info o nowym wydaniu Activiti 5.2:
Activiti 5.2 Released
Pozostałe linki:
blog comments powered by Disqus