Visual Paradigm and JTabbedPane on mac os x

VPLogo
I think most of my readers are Polish, so I used to write in polish. But this time I want to forward this information to Visual Paradigm support team, and maybe other english speaking people will find it useful.

Polish readers can skip this article freely, because it is similar to previous ones (JTabbedPane na ligolu (max os x) and JTabbedPane na ogryzku). There is only one difference - this time I'll tune Visual Paradigm's software - the best UML tool I have ever used HappyPrzeczytaj więcej (read more)...
Comments

Activity 5.2, jBPM 5.0 (final)

activiti_logo
Chwilę temu wyszło nowe wydanie Activiti - wersja 5.2. Już się zbierałem, żeby napisać co tam nowego, bo warto. I już miałem napisać, że jBPM już drugi miesiąc nic nie wydaje nowego, gdy sprawdziłem i... tadam! jest - właśnie wyszła wersja 5.0 final. Jednak dokumentacja cały czas zostaje jak była - czyli tylko UserGuide.
Cały czas jako wersja stabilna wskazywana jest 4.4.
Można powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami - Activiti rozwija się szybciej, bo też nie robi takich rewolucji i integracji. jBPM musi trochę poczekać, okrzepnąć, ustabilizować się. Być może za pół roku czy rok będzie konkurencją i znowu się zacznie liczyć, ja na razie zostaję przy Activiti.
Przeczytaj więcej (read more)...
Comments

jBPM vs Activiti

Ściślej mówiąc - jBPM5 czy Activiti5?

jbpm-banner     activiti_logo

W sumie, to nie zamierzam robić żadnych ogromnych analiz porównawczych, o tym w internecie już trochę napisano. Czasami dyskusje są na poziomie przekonywania się grup zwolenników Eclipse i IntelliJ IDEA, gdzie każdy "broni swego", ale można też spotkać artykuły w stylu "jBPM5 vs Activiti5? dumb question?".
Każdy z produktów opiera się na nowej specyfikacji BPMN 2.0, zatem są "na czasie". Uniwersalny format umożliwia zmianę rozwiązania lub wykorzystanie innych, teoretycznie nie powiązanych narzędzi. Przynajmniej w teorii Happy

Przeczytaj więcej (read more)...
Comments