Braki w bezpieczństwie serwisu iFirma.pl

ifirma_logo
Dziś sprawa niezwykle poważna, jak to zwykle bywa gdy chodzi o bezpieczeństwo. A jeżeli dodatkowo chodzi o bezpieczeństwo naszych danych, to jest ona jeszcze poważniejsza.


A kto jest dziś bohaterem? Niestety powszechnie znany i wykorzystywany serwis iFirma.pl zajmujący się prowadzeniem księgowości. Dostęp do zawartych tam informacji może dużo dać konkurencji.
Można też - podszywając się pod kogoś - napsuć komuś krwi generując fałszywe dokumenty lub co gorsza składając deklaracje do urzędu skarbowego...

Co gorsza, dostęp ten jest niezwykle łatwo uzyskać. Nawet nie trzeba się nigdzie włamywać. I niestety, mimo ogłoszonej polityki prywatności i bezpieczeństwa, system nie jest bezpieczny.

Ów problem zgłosiłem już do właściciela serwisu, poprosiłem także o podjęcie natychmiastowych działań naprawczych oraz informowanie mnie o biegu sprawy. Z oczywistych względów nie podam więcej szczegółów, ale chciałbym przestrzec wszystkich posiadających tam konta.

Na początek zmieńcie hasła na takie, których nie wykorzystujecie w innych miejscach.
I dodatkowo - zmieniajcie je co jakiś czas.


Jak dostanę odpowiedź, wyjaśnienia itp to dam znać.
Comments

Kocham Cię... bez podtekstów

IMG_5177
Wizyta na poczcie z reguły kojarzy się z kolejkami, systemem Q-matic i niezbyt cierpliwymi lub zajętymi paniami po drugiej stronie szyby.

Ale - na przypadku swojej poczty - widzę, że sytuacja się zmienia. Od jakiegoś czasu pracuje tam młoda, sympatyczna i do tego jeszcze ładna dziewczyna. Wszystko wbrew stereotypom, dodatkowo cały czas uśmiechnięta. Ale... nie o tym mowa Happy. To był tylko wstęp.

Jak do większości przedsiębiorców, tak i do mnie na koniec roku przychodzą prośby o potwierdzenie sald. Jak co roku pakuję je w koperty i odkładam na bok. A potem z reguły o nich zapominam. Tym razem też tak było, bo po prostu nie miałem znaczków. Wracając do domu przypomniałem sobie o tym i korzystając z faktu, że na poczcie było pusto zajrzałem kupić znaczki. Podszedłem do okienka z sympatyczną obsługą (drugie było zajęte, a za trzecim siedziała Pani z karteczką "Stanowisko nieczynne"). Poprosiłem o pięć znaczków na list. Ile? 7,75. Podałem banknot 10 złotowy i biorę znaczki. Ładne, kolorowe, z nadrukiem "KOCHAM CIĘ". Myślę sobie "
o, fajne na potwierdzenie salda, dobrze, że nie do jakiegoś kontrahenta z fakturą".
Ekspedientka musiała zauważyć mój proces myślowy i fakt, że przyglądam się znaczkom, bo gdy odbierałem resztę i uśmiechnąłem się do niej dziękując, odwzajemniła uśmiech dodając "
Te znaczki, to bez podtekstu...".

I tym oto prostym sposobem wyszedłem z poczty z dużo lepszym humorem Happy
Może i Wy idźcie kupić znaczki na swojej poczcie. A wiadomo, co Was spotka?...

IMG_5175
Comments

Rowerem na kawę

Obiecałem, że napiszę co nieco o rowerach w Paryżu. W domyśle miałem, że napiszę o miejskich rowerach, ale.. o tym kiedy indziej.

Dziś natomiast tylko jedno zdjęcie, zrobione podczas naszego pobytu w Paryżu w październiku zeszłego roku.
Godzina 15:30, zatem najwyższa pora na małe co nieco - kawka, a może także jakieś słodkości?

IMG_4669
Comments

Paryski szał rowerowy (część druga)

IMG_4693

Blisko 2 lata temu (kwiecień 2009) zachwycałem się wprowadzeniem w Paryżu systemu miejskich rowerów (Paryski szał rowerowy). Nadeszła pora aby zweryfikować czy rzeczywiście było się czym zachwycać.

Czas się zatem wybrać na przejażdżkę rowem po Paryżu!

Przeczytaj więcej...
Comments

Apple Hardware Test

Przeglądając profil swojego sprzęta natknąłem się na taką oto ciekawostkę...
aht
A Wy kiedy ostatnio uruchamialiście Apple Hardware Test?
Ja faktycznie odpalałem ten test - ale to było w 2010 roku, styczeń nawet pasuje. Zatem co to jest? Problem roku 2011??? Happy

Sprawdźcie w applikacji Profil Systemu, w sekcji Sprzęt, pozycja Diagnostyka. I jak?
Comments