Ty rejestrujesz, JetBrains udostępnia!

Ha! Cóż za nowina!

Do niedawna co jakiś czas wracał do mnie problem znalezienia odpowiedniego systemu rejestracji zadań, zgłoszeń, itp itd. Zawsze poszukiwałem napierw darmowych rozwiązań, open source'owych, potem przechodziłem w płatne. Kryteria wygórowane nie były, ale jednym z nich była niezbyt skomplikowana instalacja. Chciałem natomiast mieć do tego dostęp z różnych komputerów w sieci (zatem na pewno gdzieś na serwerze), możliwość definiowania projektów, użytkowników, zarządzania kto i co (i w jakim projekcie!) widzi, typy zagadnień, ścieżki, powiadamiania mailowe i takie tam.
Nic skomplikowanego w sumie, ale jednak. Najdłużej na placu boju wytrzymał Redmine, ale poległ na połączeniu https + certyfikaty klientów + załączniki i długie posty. W rezultacie tam gdzie był został, ale wyleciało https, wyleciały certyfikaty, a zamiast tego wszedł VPN.

YouTrack_logo
Ale to nie rozwiązywało moich problemów. Poszukiwania trwały dalej. Zatrzymały się dopiero na JetBrains'owym youtrack. Zakupiłem licencję, postawiłem bez problemów na wydzielonym serwerze i do tej pory jestem zadowolony z wyboru.


youtrack_hosted
Ale dziś, na twitterze przyszła wiadomość, że JetBrains zamierza hostować YouTrack!
Obecnie uruchomione w wersji beta, ale już można testować - wystarczy założyć konto (Welcome to YouTrack Hosted Beta!).
Interfejs, możliwości i pozostałe już znam - bo jest to ta sama wersja, której używam od jakiegoś czasu.
A dlaczego to taka świetna opcja? Abo wiele małych lub jeszcze mniejszych firm może wydzierżawić sobie świetną usługę, dostępną z dowolnego miejsca, dla dowolnie zdefiniowanych osób (czytaj: swoich deweloperów lub Klientów), rejestrować błędy automatycznie poprzez wysyłanie maila lub poprzez REST API - czyli aplikacja może sama rejestrować zgłoszenia z błędami (np. w przypadku jakiegoś wyjątka).

Jedno jest tylko nieznane - cennik. Obecny link kieruje jeszcze do testowych serwerów JetBrains, które nie są dostępne. Ale pewnie poprawią (już im zgłosiłem) i - o ile już chcą tę informację udostępnić a nie tylko badać rynek - niedługo będzie wiadomo.
Ja w każdym razie rozważę - mimo, że używam wersji poza hostingiem.
A Wy? Na pewno warto spróbować i zapoznać się z tym co można dzięki temu zyskać, bo możliwości narzędzia są tak duże, że... ciągle można znaleźć coś nowego Happy

A gdzie jeszcze (poza linkami w powyższym artykule) warto zajrzeć?
YouTrack documents and live demos
YouTrack Features
YouTrack Tools
blog comments powered by Disqus