8: 2015-11-26 22:20   Właśnie tak miało być :)

Dzisiejszy dzień przyniósł poprawę pogody. Zgodnie z komunikatami meteo, które odbieramy dzień w dzień oraz modelami matematcznymi (gribami), fale znacznie się uspokoiły a wiatr już tak nie dmie. D...
Czytaj dalej

 
Właśnie tak miało być :)
2015-11-26 22:20
GPS: 21.352350 / -22.519120 (Gdzieś na Atlantyku)

Dzisiejszy dzień przyniósł poprawę pogody. Zgodnie z komunikatami meteo, które odbieramy dzień w dzień oraz modelami matematcznymi (gribami), fale znacznie się uspokoiły a wiatr już tak nie dmie. Dziś można powiedzieć, że jest relaksik i przyjemna żegluga. Wygrzewamy się na słońcu, oczywiście w sztormiakach, bo raz, źe wieje chłodnym wiatrem, a dwa, że co i raz jakaś fala wejdzie na pokład i robi prysznic :)

Mialem też czas na wybranie resztek wody z komory silnika, która została po naszych naprawach. W części bezpośrednio pod silnikiem, gdzie było ciepło podczas pracy woda wyschła, zostawiając pokłady soli :) Przeglądając zęzy w poszukiwaniu wody znalazłem też tajny schowek Artura, w ktorym trzyma zapasy pozwalające oddawać się przyjemnościom w okresach relaksu. Powiem tylko tyle, źe Artur zakładał, że relaksik będzie od samego poczatku...

Do Mindelo (płn. zach. CV) mamy ponad 300 mil, zatem nie będziemy się starać dopłynąć tam w sobotę. Nawet zachowując nasze dotychczasowe przebiegi dobowe, to najwcześniej byśmy dotarli w sobotę po 22:00. To mnie nie urządza, bo absolutnie nie mam zamiaru wchodzić do Mindelo w nocy. Rozkoszujemy się zatem pogodą, która dziś nastała oraz przyjemną żeglugą. Będę się starał tak wycyrklować, żeby znaleźć się koło So Vicente niedzielnym porankiem. W zależności od dalszych warunków pogodowych albo będziemy zwalniać, albo nie będziemy musieli nic robić :)

W kwesti morskich stworzonek, to bywają ptaszki wędrowniczki, które fruwają między falami, kilka delfinków, widzianych głównie nocą, oraz ryby latające. W kwesti tych ostatnich, to w ich obserwacji przoduje Fela, reszta raczej nie ma farta. W każdym razie na pokład jeszcze żadna nie wpadła.

Windyty 21.352350, -22.519120 z 2015-11-26 21:00

Wiatr:

Zafalowanie:

Ciśnienie: