Pies na jezdni

Czy jadąc samochodem lub gnając rowerem uważacie na wszystkie istoty znajdujące się na drodze?

Przeczytaj więcej...
Comments

Kładka rowerowa na drodze do Serocka E61

Trzeba przyznać, że stan infrastruktury rowerowej (jeżeli już jest) z reguły nie zachwyca, co przekłada się na marudzenie i starania, żeby było lepiej. Pewne jaskółki jednak się pojawiają i aby nie stać się zrzędą warto (ba, nawet należy!) o nich wspominać. Dziś o zmianach na drodze do Serocka.
Jeszcze parę lat temu jadąc do Serocka trzeba było jechać główną drogą przez całkiem spory kawałek. Nie dość, że ruchliwa, to często było brak pobocza (lub w złym stanie), a ewentualny chodnik nie nadawał się do jazdy. Przejście na drugą stronę drogi - tylko dla odważnych... A dziś? No właśnie, sporo się już zmieniło.
Przeczytaj więcej...
Comments

Martwe cieleśnie, żywe duchem

Posiadanie w rodzinie członków rasy pozaludzkiej zobowiązuje do szczególnej dbałości o nich. Oczywiste jest, że tyczy się to istot żywych typu Pimpek, Azor, Rudy czy jakie tam inne ciekawe imiona wymyślamy dla rozmaitych zwierzaków. Tak samo jest z innymi - naszymi bikami, z którymi niektórzy nawet śpią, a w każdym razie przygarniają je na dobre i godzą się na wspólne zamieszkanie. A skoro sprawy zaszły już tak daleko, to chyba warto o nie zadbać. Przeczytaj więcej...
Comments